Sivilce ve Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözüm

Sivilce ve Sivilce  Lekelerine Doğal Bitkisel Çözüm

Herkes kusursuz bir cilde sahip olmak ister. Cilt tipi, hormonlar, uyku düzensizliği gibi nedenlerden dolayı her yaştan insanda sivilce problemi ortaya çıkabilmekte. Kuru cilt tipine sahip olanlar bu konuda daha şanslı  fakat yağlı cilt tipine sahip olanlarda sivilce sorunu daha çok görülüyor. Öncelikle  sizlere sivilcelerden doğal yöntemlerle nasıl kurtulacağınızı sonrasında da sivilce lekeleriniz için  ne yapmanız gerektiğini anlatacağım. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ekonomik ve pratik bir tarif..

Sivilceler için bitkisel çözüm

Malzemeler;

  • Limon suyu ( 1 yemek kaşığı)
  • Gül suyu (1/2 fincan)
  • Bal ( 1 çay kaşığı)

Tabi bu karışımı cildinize uygulamadan önce cildinizin bu malzemelere herhangi bir alerji durumu olmadığına emin olun. Karışımı kolunuzun bir noktasına sürerek alerjik bir durum olup olmadığını test edebilirsiniz. Yanma ya da kızarma gibi durumla karşılaşırsanız cildinize uygulamayın.

Gelelim tarifimizi nasıl hazırlayacağımıza..

Kahve fincanına yarısına kadar gül suyunu döküp limon suyunu ve balı ilave ediyoruz. İyicene karıştırıp daha önceden temizlemiş olduğunuz cildinize pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika kadar cildinizde bekletmeniz yeterli olacaktır. Son olarak ılık suyla cildinizi  yıkayabilirsiniz.

Limon; içeriğindeki  strik asit sayesinde cildinizin tazelenmesini ve yenilenmesini sağlar. Yağlanmayı önleyerek cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olur. Sivilce sorununa yardımcı olduğu gibi sivilce lekeleri içinde etkilidir.

Bal; antioksidan özelliği sayesinde sivilce oluşumunu engellemekte ve cildi arındırmaktadır. Balın içerisinde  B1,B2,B6,B3,C vitamini ve sivilce oluşumunu etkilemede asıl yardımcı olan çinko bulunmaktadır.

Gül suyunun ise doğal tonik özelliği vardır. Tıkanan gözenekleri temizleyerek cildinizin nefes almasını sağlar ve sivilceleri kurutur. Oluşan kızarıklıkların hafiflemesine yardımcı olur. Parlak ve ışıltılı görünüme kavuşturur.

İşte bu 3 mucizevi malzemeyle kolayca sivilcelerden kurtulabilirsinz. Haftada bir yada iki kere düzenli kullanmanız gerekmektedir.

Sivilce Lekeleri İçin bitkisel çözüm

Malzemeler;

  • Elma sirkesi ( 1 tatlı kaşığı) asetik asit içermeyen elma sirkesi olmalı
  • Maden suyu (1 fincan)
  • Limon suyu (1 tatlı kaşığı)

Malzemelerimizi fincan içerisinde karıştırıyoruz. Alerjik bir durum olmadığından emin olduktan sonra sivilce lekelerinin olduğu bölgeye  pamuk yardımıyla uyguluyoruz. Bu işlemi sonuç alana kadar akşamları uygulayabilirsiniz. Hazırladığımız karışımın cildinizde 15-20 dakika arası kalması yeterli olacaktır. Sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Limonun hem sivilceler için hem de sivilce lekeleri için faydalarını yukarıda anlattım.

Maden suyu ise adeta cilt dostudur. İçeriğindeki mineraller sayesinde cildinizi besler ve cildinizin rahatlamasına yardımcı olur.

Elma sirkesi de limon gibi sivilce ve lekeler için çok etkilidir. Cildin ph dengesini kurmaya yardımcı olur. Antibakteriyel özelliğiyle sivilce oluşumunu ve lekeleri tedavi etmenizi sağlar.

Verdiğim tarifleri her kullanmanızda yenisini hazırlayarak yaparsanız etkisini daha çabuk görebilirsiniz. Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız sabırlı olmalısınız ve düzenli  olarak kullanmalısınız.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Kolay ve Hızlı Kirpik Uzatma ve Gürleşmesi İçin Doğal Yöntemler

İçerik Kirpiklerin Uzaması ve GürleşmesiKirpiklerin uzaması için bitkisel çözüm nedir?Kirpikleri gürleştirmek için ne yapmamız gerekiyor?Kirpiklerin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir