Ankara’da Sosyete Pazarları

Ankara Bahçelievler Semtinde yeni bir Sosyete pazarı açıldığını duyunca gerçek mi diye bir araştırayım dedim. Oturdum bilgisayarın başına başladım internette Sosyete Pazarları arama yapmaya… Ben Ankara Bahçelievler’de sosyete pazarı açılmış mı diye başlamıştım aramaya. Benim arama, aramadan geçti araştırmaya döndü.

Başladım Türkiye genelinde Sosyete Pazarları üzerine incelemeye… Meğer neymiş sosyete pazarları… Bütün Türkiye’de neredeyse bir salgın halini almış. Neredeyse her şehirde her köşe başında bir sosyete pazarı haberi. Ankara’da, Bursa’da, Adana’da, Manisa’da, Kayseri’de… Hatta şehirleri geçtik ilçelerde bile açılmaya başlamış sosyete pazarları.

Sosyete Pazarları

Üstelik araştırdığım haberlere göre sosyete pazarları öyle kendi kendine oluşmuyor. Bu işi bir güzel belediyeler organize eder olmuşlar. Hatta bazı görsellerde belediyelerin açılış programları organize ettiklerini bile gördüm…

Peki bu sosyete pazarlarında neler var derseniz aklınıza gelen her şey var. Markasından çakmasına her şey… Giyimden çantaya, çantadan bijuteriye, bijuteriden yiyeceğe, yiyecekten elektroniğe kadar ne ararsanız her şey var.

Ankara Sosyete Pazarı Nerede?

Biz konuyu dağıtmayalım gelelim Ankara’daki sosyete pazarlarına… Ne yazık ki Ankara’da her ilçede kurulmuyor sosyete pazarları. Türkiye’nin sosyete pazarı gelişimine Ankara ayak uyduramamış görünüyor. Gerçi Ankara’da  eskiden sayıları iyice azdı… Bir Sıhhıye Sosyete pazarı ve bir de Maltepe Sosyete Pazarı vardı. Maltepe Sosyete Pazarı Belediyenin değişik tasarrufları nedeniyle yer değiştirince bir türlü eski popülaritesine kavuşamadı. Çankaya Nişantaşı Sosyete Pazarı son zamanlarda epey popüler. Yenimahalle Batıkent Sosyete pazarı bir açıldı pir açıldı. O ne çılgınlık, o ne ucuzluk… Hele hele müşteri hücumuna gelince şaşırmamak elde değil. Sanki çok eski çok tanınmış gibi açıldığı günden beri iğne atsan yere düşmüyor…

Biz Bahçelievler’de sosyete pazarı açılmış mı diye ararken meğer Ankara’da sadece Bahçelievler’de değil daha birçok semtte sosyete pazarları açılmış meğer. Ama Bahçelievler Sosyete Pazarı nerede, Bahçelievler Sosyete Pazarının adresi ne? derseniz; onu da hemen belirtelim.

Bahçelievler Sosyete Pazarının Yeri: 3. cadde, no: 75 Semt Hali

Ankarada ki Sosyete Pazarı Adresleri

Şimdi sizlere bu sosyete pazarlarının semtlerinin ve günlerinin listesini vereyim. İstediğiniz pazara gidip gönlünüzce alış-veriş yapabilesiniz.

1) Bahçelievler – Emek:
2) Ümitköy – Könutkent: Çarşamba, Cumartesi, Pazar
3) Türkkonut: Çarşamba
4) Yaşamkent: Cumartesi
5) Elvankent: Pazartesi
6) Eryaman: Pazar
7) Yenimahalle (Batıkent): Cuma, Pazar
8) Toki – türkuaz: Cumartesi, Pazar
9) Sıhhiye: Perşembe
10) Çankaya (Nişantaşı): Salı, Cuma, Pazar
11) Ayrancı Antika Pazarı – Her Ayın İlk Haftası Pazar Günü
Not: Hemen hemen hepsinin değişik semtlere ücretsiz servisleri var. Bu bilgiyi de unutmayalım.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir