Saç Düzleştiren Doğal Yöntemler

Her bayan güzel ve bakımlı görünmek ister. Bu yüzden saçlar bayanların en çok önem verdikleri unsurdur. Saçlarınız kabarıksa ve saçlarınıza istediğiniz gibi şekil veremiyorsanız düzleştirmeyi deneyebilirsiniz. Saç düzleştirmenin bir çok yöntemi vardır; fön makinesi, saç düzleştirici , brezilya fönü gibi. Ama önemli olan bunu saçlara zarar vermeden ısı ve zararlı maddeler içeren ürünler kullanmadan yapmak. Bu yazımızda evinizde yapabileceğiniz doğal ve saçlarınızı yıpratmadan uygulayabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğim.

Saç Düzleştiren Doğal Yöntemler

İhtiyacınız olan malzemeler söyle;

  • Hindistan cevizi sütü ( 1 bardak)
  • Limonsuyu (1/4 bardak)

Hindistan cevizi sütünü aktarlarda bulabilirsiniz.  Sadece iki malzemeyi kullanarak sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.  Ekonomik ve saçlarınızı kırmadan yıpratmadan evinizde kolayca hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Peki nasıl hazırlanır ve hangi sıklıkta uygulanır?

Saç Düzleştiren Yöntemleri

Öncelikle bir kabın içine hindistan cevizi sütünü boşaltıyoruz ve limon suyunu ekleyip buz dolabında soğuması için bekliyoruz.  Daha sonra soğuyan karışımı iyice karıştırıp jel kıvamına getiriyoruz ve kullanmaya hazır.

Doğal Saç Düzleştirme

Hazırladığımız karışımı saçlarımıza masaj yaparak kökten uca doğru yediriyoruz.  Karışımın saçın her bölgesine ulaşmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Daha sonra saçlarınızı bir havluya sararak 1-2 saat bekletiyoruz. yeterince beklettikten sonra saçlarınızı kullandığınız herhangi bir şampuanla durulayabilirsiniz. Bu işlemi haftada bir kere olacak şekilde en az 3 kere yapmalısınız ki kalıcı sonuçlar alabilesiniz. Uygulama sonrasında yumuşak, canlı, parlak ve kolayca şekil alabilen saçlara sahip olacaksınız.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir