Karamel Saç Rengi ile Uyumlu Tenler

Karamel Saç Rengi ile uyumlu tenler

Kadınların değişikliği en çok sevdikleri yerleri hiç kuşkusuz saçlarıdır. Depresyona girdiklerinde saçlarını kestiren kadınlar, hayatlarının belli dönemlerinde radikal değişiklikler yaparak saçlarını daha önce denemedikleri renklere boyatmayı düşünürler. Fakat bu denemeler çoğu zaman tam anlamı ile fiyasko ile sonuçlanır. Bu sebeple saçlarımızı boyatmadan önce boyatmak istediğiniz saç renklerinin kimlere daha çok yakışacağının araştırılması gerekmektedir. Son zamanlarda en popüler saç renkleri arasında karamel ilk sırada yer almaktadır. Bu saç renginin bu denli popüler olmasının temel sebeplerinden birisi pek çok renk tonunun bulunması ve doğal bir görüntü yakalanmasının daha kolay olmasıdır.

Karamel Saç Renginin Avantajları

1-Ülkemizde ki hanımların yüzde doksanının saç rengi kahverengi ve kestanedir. Bu sebeple karamel renk tonları ülkemizdeki kadınların yüzde doksanına hitap etmektedir. Tutmama riski çok az olan bu renklerde doğal görüntü kaybedilmeden, radikal değişimler yapılmadan saç rengi değiştirilmiş olmaktadır.

2-Karamel renginin birden fazla tonu bulunmaktadır. Teninize en uygun rengi seçerek en doğal görünümlü tonu yakalayabilirsiniz.

3-Karemel rengi tek boyama işlemi ile elde edilebilmektedir. Renk tonunu tutturabilmek için saçlarınıza renk açma işlemi uygulanmasına gerek duyulmamaktadır. Böylece saçlarınız çok daha az yıpranmış olacaktır hem de oldukça ekonomik fiyatlara yeni saç renginize kavuşabilirsiniz.

4-3. madde de değinmiş olduğumuz üzere karamel renk tonlarına saçlarınızı boyamak için tek bir işlem yeterlidir. Ekstra açma işlemlerine gerek duyulmamaktadır. Kadınların saçlarını kuaförlerde boyatıyor olmalarının temel sebebi saç rengi açma işlemini beceremiyor olmalarıdır. Açma işlemine gerek olmaması sebebiyle saçlarınızı evde kolaylıkla karamel rengi ve tonlarına boyamanız mümkündür.

5-Karamel saç renklerinde doğal saça oldukça yakın bir renk olması sebebi ile kaşlarınızı boyama ihtiyacı duymazsınız.

Karamel Saç Renkleri ve Ten Renkleri

Hiç kuşkusuz karamel saç boyalarının onlarca farklı tonu bulunmaktadır. Karamel renk tonu seçimini yaparken öncelikle ten rengimize göre seçim yapmamız gerekmektedir. Açık karamel saçların en uygun olduğu kişiler sarışınlardır. Saç tonu ile fazla oynanmadan daha koyu ve doğal bir görüntü yakalanabilir. Solgun yahut çok beyaz bir tene sahipseniz karamel saçlar sizleri daha sıcak ve canlı gösterecektir. Beyaz tenli, karamel saçlara sahip kişilere koyu renkli makyajlar tavsiye etmekteyiz. Bordo ve şarap rengi rujlar, gri ve koyu kahve tonları göz makyajları bu kimseleri çok daha alımlı ve çekici gösterecektir.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir