İzmir’de Sosyete Pazarları ve Adresleri

İzmir Sosyete Pazaları

Bildiğimiz üzere İzmir’de en çok sosyete pazarları ünlüdür. İzmir’e eğer yolunuz düşer ise, sosyete pazarına uğramayı unutmayın. İzmir’de çarşamba günleri kurulan en ünlü sosyete pazarları şu şekildedir:

1) Karşıyaka-Bostanlı

2) Karşıyaka Merkez 

Bu saydıklarım İzmir’in en önemli sosyete pazarlarıdır. Çünkü İzmir’de turistler en çok sosyete pazarlarına uğramaktadırlar. İzmir Sosyete pazarında en çok modaya önem verilir. Çünkü milletimiz modada önde gitmek için modaya uygun yeni koleksiyon, aksesuar ve kıyafetler almaktadır. Türkiye’den veya herhangi bir turist İzmir’e mutlaka ve mutlaka uğrar, uğramakla da kalmaz sosyete pazarında da alışverişini yapar. İzmir’de çarşamba günü açılan sosyete pazarları şöyledir:

1) Bornova-Özkanlar

2) Buca-Şirinyer

Bu saydıklarım İzmir’in önde gelen sosyete pazarlarıdır ve zenginlerin en çok dolaştığı mekanlardan biridir. Zira İzmir’e gelen turistlerin %75 i buraya akın edip sosyete pazarında satım yapanların yüzünü güldürmüş ve en önemlisi de alıcıyı memnun eden sosyete pazarlardan birisidir. Tabii İzmir bu saydığım sosyete pazarlarından çok sayıda yatırım kazanıyor ve yatırım yapanda ayrı bir derecede kazanıyor.

İzmir’de sosyete pazarlarına giderken İstanbul, Ankara vb. illerden daha hızlı ulaşabilirsiniz. Çünkü İzmir’de trafik, diğer illere göre daha azdır. İzmir’de sosyete pazarlarında, satışı yapılan popüler ürünler şu şekildedir:

1)Makyaj Malzemesi

2)Model Çantalar

3)Model Kıyafetler

4)Çekici Pantolonlar

İzmir’de bulunan sosyete pazarlarında en çok satışı yapılan ürünlerdir. Bizzat kendim gidip not aldım. İzmir’de sosyete pazarlarına büyük ilgi duyulmaktadır. Sosyete pazarlarına büyük ilgi duyulmanın nedeni ise marka, moda, uyumdur. Çünkü bu üçü asla ve asla vazgeçilemez. Bu üçünden biri olmaz ise bu denge bozulur ve günümüze uymaz. En çok bizim için önemli olan bir husus ise İzmir de bulunan sosyete pazarlarındaki indirimlerdir. İndirim oldukça ilgi artıyor, İndirim azaldıkça ilgi azalmıyor, ama satış azalıyor. Çünkü halkımız “ucuz ürün kaliteli ürün” mantığı ile alışveriş yapıyor. Çoğu zaman bu mantık uymaktadır. Özel günlerde ise sosyete pazarlarında indirim oldukça yüksektir. Mesela 50 liralık bir çanta 25 liraya düşmektedir. İzmir’de en çekici sosyete pazarları ise şöyledir:

1) İzmir-Gaziemir

Bu sosyete pazarına aylık 1 milyon kişinin girdiği söyleniyor. İzmir’in önde gelen zenginleri buraya akın etmekte ve burayı ziyaret etmekte. Çünkü burada hem pahalı ve hem de modaya uygun en iyi ürünler satılmaktadır. Tabii diğer sosyete pazarlarında da satılır ama, diğer sosyete pazarlarına çoğunlukla halk uğradığı için halka özel ürünler satılmaktadır. Gaziemir sosyete pazarı İzmir’de en çok tutulan sosyete pazarlarından birisidir.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir