Kolay ve Hızlı Kirpik Uzatma ve Gürleşmesi İçin Doğal Yöntemler

Kirpiklerin Uzaması ve Gürleşmesi

Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaran kirpikler bayanlar için oldukça önemlidir. Uzun ve gür kirpikler bakışlarınızın daha çekici ve anlamlı görünmesini sağlar.  Kimisinin kirpikleri doğuştan uzun ve kıvrık, kimisinin de kısa ve seyrektir. Eğer sizde kirpiklerinizin uzayıp gürleşmesini istiyorsanız evde yapacağınız basit uygulamalarla göz alıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. Kirpiklerinizin sağlıklı ve uzun olması için bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Bunların başında badem yağı ve hint yağı geliyor. Bu yazımızda badem yağının ve hint yağının kirpikler üzerindeki mucizevi etkisinden bahsedeceğim. Tabi öncelikle bir noktanın altını çizmek gerekir. Kirpikler saçlarımıza göre daha yavaş uzarlar. Önerdiğim yağlar uzama hızını arttıracaktır fakat düzenli kullanmanız gerekmektedir. Sabırla düzenli bir şekilde kullandığınızda güzel sonuçlar alacaksınız.

Kirpiklerin uzaması için bitkisel çözüm nedir?

Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz hint yağını ve badem yağını bir kabın içerisinde eşit miktarda olacak şekilde karıştırıyoruz. İsterseniz parmaklarınızla isterseniz de pamuklu çubukla uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinize kökten ucu doğru olacak şekilde sürmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaparken gözünüze kaçırmamaya dikkat etmenizde fayda var. Zira gözlerinizi yakabilir.

Kirpikleri gürleştirmek için ne yapmamız gerekiyor?

Bitkisel çözümler işinize yarayacaktır fakat biran önce sonuç almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

  • Mutlaka gece uyumadan önce kirpiklerinizdeki makyajı temizlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kirpiklerinizin dökülmesine neden olabilir.
  • Rimel kullanımı da çok önemli. Kalitesiz ürünler içeriğindeki kimyasallardan dolayı kirpiklerinizin zarar görmesine neden olabilir.
  • Yatmadan önce göz kapaklarınıza vazelin sürerek kirpik diplerinizin yumuşamasına ve kirpik uzamasına hız kazandırabilirsiniz. Bu da oldukça pratik bir başka yöntemdir.
  • Kirpik kıvırıcılar da sık kullanıldığında ciddi zararlar vermekte. Kirpiklerinizin kırılmasına ve kirpik köklerinizin güçsüzleşmesine neden olmaktadır.
  • Takma kirpik kullanıyorsanız uzun süreli kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Zira kirpikleri yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı kirpik diplerinize zarar verebilir.
  • Tarihi geçmiş rimel kullanmayın. Rimelinizi uzun süredir kullanıyorsanız dokusunda ve kokusunda bir farklılık gördüyseniz kullanmayın. Ciddi sorunlara neden olabilir.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir