Yeni Başlayanlar İçin Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır?

1. Işığı Başlat

Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır

üzerinden

Mat göz farı uygularken aşırı koyu renkler kullanırsanız, muhtemelen gotik veya altıncı sınıftan yeni çıkmış gibi görüneceksiniz.

Mat göz farı denemeye ilk başladığınızda, tamamlayıcı açık renklerin bir karışımını deneyin. Açık renkler, parlak veya koyu tonlardan daha bağışlayıcıdır, bu nedenle iyi görünmeleri için hemen profesyonel olmanıza gerek yoktur.

2. Karıştırın

Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır

üzerinden

Mat farı asla sadece göz kapağınızın alt kısmına sürmeyin. Kaş kemiğinizin hemen altındaki alana ulaşana kadar mat ürünü tüm kapağınıza karıştırmanız önemlidir.

Yukarı doğru karıştırırken daha hafif gidin. Kırışıklığınıza en koyu mat rengi koyun ve en iyi sonuçları elde etmek için kaş kemiğinize uyum sağlamak için daha açık bir gölge kullanın.

3. Çıplak Kullanın

Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır

üzerinden

Nude mat göz farı, gözlerinizi aydınlatabilir ve güzel, doğal bir makyaj görünümü sağlayabilir. Sizin için neyin işe yaradığını görmek için mat bitişli farklı nude göz farı tonlarını deneyin.

Nudeler son derece çok yönlüdür ve ten renginize bağlıdır; Başkasında çıplak görünen bir şey size çok açık veya koyu görünebilir. Nude mat bir göz farı görünümü için gidiyorsanız, doğal ten renginizden bir ila iki ton daha açık veya daha koyu tonlar kullanmayı deneyin.

4. Bir Renk Popu Deneyin

Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır

üzerinden

Son derece parlak renklerde mat göz farları, nasıl uyguladığınıza bağlı olarak güzel veya korkunç görünebilir. Cilt tonunuzu ve göz renginizi tamamlayan renkleri seçin ve en iyi sonuçları elde etmek için iki ila üç rengin bir karışımını uygulayın.

Renkli mat göz farları, kremsi veya ışıltılı bir bitişe sahip renkli göz farlarından daha yoğundur. Pürüzsüz ve eşit bir görünüm sağlamak için karıştırmayı unutmayın.

5. Kapaklarınızı Hazırlayın

Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır

üzerinden

Mat farınız gün içinde kırışıyor veya soluyorsa, ışıltılı bitişli farlara göre çok daha belirgin olacaktır.

Mat farınızı uygulamadan önce göz kapaklarınızı yeterince hazırlayarak gün boyu kalıcı olmasını sağlayın. Mat göz farını göz kapağınıza sabitlemek ve kalıcılığını sağlamak için mat bir göz farı astarı kullanın.

6. Serpintiden Kaçının

Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır

üzerinden

Eğer mat farınız gözlerinizin altından yanaklarınıza düşerse makyajı yüzünüze bulaştırabilir ve görünümünüzü bozabilir.

Göz farı uygulamanız sırasında serpilmeyi önlemek için gözünüzün altına bir mendil koyun ve farı uygularken orada tutun, böylece cildinize toz bulaşmaz.

7. Pat, Fırçalama

Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır

üzerinden

Mat göz farı uygularken hatırlamanız gereken iyi bir teknik, ürünü göz kapağınızın derisine uygulamanızdır; kapağınıza fırçalamak için süpürme hareketleri kullanmayın.

Farı göz kapaklarınıza sürmek, daha güzel bir görünüm için ürünün eşit, pürüzsüz ve pigmentli dağılımını sağlamaya yardımcı olur.

Göz makyajınızın görünümünü değiştirmek istiyorsanız, mat göz farı deneyin. Öğrenmek için bu gönderideki ipuçlarını kullanın mat göz farı nasıl kayar bir mücadele veya hayal kırıklığı olmadan.

Mat Göz Farı Nasıl Rock Yapılır

üzerinden

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Dramatik Renkli Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Renkli göz kalemi renkli makyaj kullanmayı kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Parlak renkli göz farına göre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir