Yeni Başlayanlar İçin Kontür Yapmanın ve Vurgulamanın Doğru Yolları

Yeni Başlayanlar İçin Şekillendirme ve Vurgulama Nasıl Yapılır?

Vurgu ve kontur

tumblr aracılığıyla

Şekillendirme ve vurgulama, son zamanlarda büyük popülerlik kazanan bir güzellik trendidir. Yüzünüzün belirli bölgelerine daha koyu mat (kontur) ve daha açık ışıltılı (vurgu) makyaj uygulamayı içerir. Şekillendirme, yüzünüzün bölümlerinin öne çıkmasına ve daha ince ve daha belirgin görünmesine yardımcı olur. Vurgulama, güneşin doğal olarak çarptığı yerde yüzünüzün mevcut parıltısını vurgulamaya yardımcı olur ve sanki içeriden aydınlanmış gibi görünmesini sağlar.

Vurgu ve kontur hile sayfası

Vurgu ve kontur hile sayfası

Şekillendirme ve vurgulama yüzünüzün görünümünde büyük bir fark yaratabilir ve yaşamınızı değiştiren bir ek olabilir. günlük makyaj rutini. Bununla birlikte, doğru bir şekilde nasıl ve nerede vurgulanacağını ve konturlanacağını bilmeyen yeni başlayanlar için de bunaltıcı olabilir. Şanslısın, şekillendirme ve vurgulama göründüğü kadar zor olmak zorunda değil. Şekillendirme ve vurgulama alanında yeni başlayan biriyseniz, nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin. kontur ve vurgulama hiçbir zaman bir profesyonel gibi.

1. Çizgilerin İçinde Kalın

Kontur ve aydınlatıcı ürünler sadece yüzünüzün her yerine karıştırılamaz. Yüzün çok özel, kontür ve aydınlatıcının sürülmesi ve kalması gereken, bulanık ve renginin solmuş bir görünümün önüne geçilmesi gereken bölgeleridir.

Yeni Başlayanlar İçin Kontür Yapmanın ve Vurgulamanın Doğru Yolları

Kontur, genellikle doğal ten renginizden birkaç ton daha koyudur. Bu kadar koyu makyaj yaparken nereye koyduğunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Aynı şey ışıltılı ve doğru yerlere uygulandığında parlamanızı sağlayan fosforlu kalem için de geçerli. Ancak yanlış yere uygulandığında aydınlatıcı tüm yüzünüzü yağlı ve yağlı gösterebilir. Bu nedenle kontür ve aydınlatıcının nereye uygulanacağını bilmek ve sadece o bölgelere uygulamak son derece önemlidir.

Yeni Başlayanlar İçin Kontür Yapmanın ve Vurgulamanın Doğru Yolları

instagram aracılığıyla

Burun kenarlarına, elmacık kemiklerinin altına, alnınızın üst kısmına, çene altı ve çene altına kontur uygulanmalıdır. Fosforlu kalemi, burun kemiğinizin altına, aşk tanrınızın yayının üstüne, elmacık kemiklerinizin ve şakaklarınızın üstüne, kaş kemiklerinizin altına ve gözünüzün iç köşelerine sürülmelidir. Nerede vurgu ve kontür yapacağınızı bilerek, her zaman doğru yerlere doğru makyajı uyguladığınızdan emin olabilirsiniz.

2. Mühürleyin

Şekillendirme ve vurgulama ile ilgili en kötü şeylerden biri, uygulandıktan sonra makyajın ne kadar çabuk solabileceğidir. Sabahları makyaj masanızda kontür ve aydınlatıcınızın tam olarak doğru görünmesi için çok zaman harcayabilir, ancak birkaç saat sonra aynaya baktığınızda eskimiş olduğunu fark edebilirsiniz.

Kontur, gün boyunca yüzünüzü eritme eğilimindedir, bu da yanlış yerlere kaymasına ve garip görünmesine neden olur. Fosforlu kalem çok ışıltılı olduğu için, gün geçtikçe solmak ve ovulmak hızlıdır. Kontür ve aydınlatıcı uyguladıktan sonra makyajınızı sabitleyerek bu sorunların her ikisi de minimuma indirilebilir.

604214851108_allnighter

üzerinden

Kontür ve aydınlatıcı makyajınızı uygulamayı bitirdikten sonra, bitmiş makyajınızın üzerine yarı saydam bir sabitleyici pudra sürün. Yeni bitirdiğiniz makyajı bozmadığınızdan emin olmak için sabitleyici pudrayı uygularken hafif bir dokunuş ve büyük bir kabuki fırçası kullanın. Yarı saydam bir ayar tozu için pazardaysanız, harika bir tanesi Urban Decay De-Slick Matlaştırıcı Pudradır.

Sabitleyici pudranızın tozunu aldıktan sonra, tüm yüzünüzü kaplayacak şekilde T ve X şeklinde hareketlerle sabitleyici spreyi yüzünüze buğulayarak makyajınızı sabitleyin. Mükemmel bir uzun ömürlü sabitleyici sprey, Urban Decay All Nighter Uzun Ömürlü Makyaj Sabitleyici Sprey’dir.

Fondöten, kapatıcı, pudra, bronzer ve allık sonrası uyguladığınız son cilt makyajı her zaman kontür ve aydınlatıcı olmalıdır. Kontür ve aydınlatıcınızın bulaşmasını veya matlaşmasını önlemek için kontür ve vurgulamadan sonra kullandığınız tek ürün pudra ve sprey olmalıdır.

3. Doğru Makyaja Yatırım Yapın

Sonunda istediğiniz görünümü elde ettiğinizden emin olmak için doğru kontur ve vurgulayıcı ürünlere yatırım yapmak önemlidir. Doğal cilt tonunuzu tamamlayan aydınlatıcı ve kontür aldığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca likit ve pudra kontür ve aydınlatıcı arasında seçim yapmanız gerekiyor.

Sıvı kontur ve aydınlatıcı ürünler daha dramatik bir görünüm yaratır ve yüz hatlarını çarpıcı biçimde inceltmek veya şeklini değiştirmek isteyen güzellik tutkunları için daha etkilidir. Bununla birlikte, pudra kontur ve aydınlatıcıların kullanımı daha kolaydır ve karıştırılması daha zordur, bu nedenle genellikle yeni başlayanlar için daha iyidir. Anastasia Beverly Hills, mükemmel kalitede hem pudra hem de kremden oluşan bir kontur ve aydınlatıcı kitleri koleksiyonu sunuyor.

maxresdefault

üzerinden

Anastasia Beverly Hills Kontur Krem Seti, değişen cilt tonları için tasarlanmış dört farklı renkte gelir. Kitin kendisi, üç ayrı vurgulayıcı tonu ve üç ayrı kontur tonu ile birlikte gelir; Bu çeşitli tonlar, yeni başlayanların cilt tonları için hangi renklerin en tamamlayıcı göründüğünü denemelerine yardımcı olabilir.

Anastasia Beverly Hills Contour Kit, üç aydınlatıcı tonu ve üç kontur tonu içeren bir pudra kontür ve aydınlatıcı ürünleri paletidir. Pudra kontür setinde farklı cilt tonları için üç seçenek bulunur ve aydınlatıcı tonları krem ​​kontür setindeki mat tonlara göre daha ışıltılıdır. Her iki kit de kontür ve aydınlatıcıya yeni başlayanlar için mükemmel seçimlerdir ve hangisini seçeceğiniz makyaj görünümünüz için kişisel tercihlerinize bağlıdır.

4. Keskin Çizgiler Yapın

kontür fırçası

üzerinden

Keskin hatlar, başarılı bir kontur ve makyajın vurgulanması için hayati önem taşır. Vurgulayıcınızı ve konturunuzu keskin çizgilerle uygulamazsanız, yüzünüz muhtemelen lekeli, yağlı ve renksiz görünecektir. Kontur ve vurgulayıcıyı keskin çizgilerle uygulamak, konturunuzun zayıflamada ve özelliklerinizi tanımlamada daha etkili olmasına ve vurgulayıcınızın daha yoğun bir ışıklı parıltı oluşturmasına yardımcı olabilir.

Kontür ve aydınlatıcınızı keskin çizgilerle uyguladığınızdan emin olmak için kontür uygulamak için sağlam, sağlam açılı kontür fırçası, aydınlatıcı üzerinde süpürmek için daha yuvarlak bir fırça kullanın. Hem şekillendirme hem de vurgulama için çalışan mükemmel bir çift uçlu fırça, Kat Von D Shade + Light Contour Brush’tır.

Kontürünüzü ve aydınlatıcınızı uygularken dirseğinizi masanıza veya aynanın önündeki herhangi bir düz yüzeye dayamak da yararlıdır. Bu konum, daha keskin ve sabit hatları daha kolay oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

5. Karıştırma En İyi Arkadaşınızdır

orijinal-güzellik-blender

üzerinden

Keskin çizgiler, iyi görünen ve özelliklerinizi şekillendirmeye, inceltmeye ve aydınlatmaya yardımcı olan kontur ve vurgulayıcı uygulamanın önemli bir parçası olsa da, yeterli karıştırma, şekillendirme ve vurgulamanın eşit derecede önemli bir unsurudur. Kontür ve aydınlatıcınızı yeterince karıştırmazsanız, çok sert ve doğal görünmeyecektir. Contour, özellikle makyajınızın geri kalanına göre çok koyu olduğu için yeterince karıştırılmazsa rengi atmış, lekeli bir görünüm yaratır. yüz makyajı.

Bunun olmasını önlemek için, konturunuzu makyajınızın geri kalanına karıştırmak için bir makyaj süngerinin geniş, düz tarafını kullanın. Hem şekillendirme hem de vurgulama için harika bir makyaj süngeri The Original Beautyblender’dır. Konturu uyguladığınız yönde dışa doğru karıştırın; Kontürünüzün keskin hatlarını karıştırmamak için daireler çizerek dönmeyin.

Bir makyaj süngerinin sivri ucunu küçük daireler çizerek aydınlatıcıyı karıştırın. Fosforlu kalemin kenarlarını parmak uçlarınızla dışa doğru karıştırarak vurgulayıcıyı parmaklarınızı kullanarak da karıştırabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Kontür Yapmanın ve Vurgulamanın Doğru Yolları

Vurgu ve kontur

Şekillendirme ve vurgulama, trende yeni başlayan ve süreç hakkında henüz fazla bir şey bilmeyen yeni başlayanlar için göz korkutucu görünebilir. Bununla birlikte, normal makyaj rutininizin geri kalanının diğer herhangi bir unsurundan daha zor olması gerekmez. Doğru makyajı doğru yerlere doğru şekilde uyguladığınızdan ve yeterince karıştırdığınızdan emin olmak için bu gönderideki ipuçlarını takip ettiğinizden emin olun. Bu ipuçlarını takip ederseniz, şunları yapabilirsiniz: kontur ve vurgulama muhteşem bir doğal ışıltı ve mucizevi bir zayıflama ve şekillendirme etkisi yaratmak için bir profesyonel gibi. Burada Deneyebileceğiniz En İyi 10 Kontur Ürününü inceleyin!

Bu gönderiyi faydalı bulduysanız, neden yer imlerine eklemiyorsunuz ve arkadaşlarınızla paylaşmıyorsunuz? Abone olun ve PrettyDesigns hakkında daha fazla güzellik ipucu alın!

Kontur - makyaj fikri
Kontur – makyaj fikri/pinterest
Fosforlu kalem, kontur, kaşlar keçe üzerine
Fleek / instagram üzerinde vurgulayıcı, kontür, kaşlar
Adım Adım Şekillendirme ve Vurgulama Nasıl Yapılır
Adım Adım Şekillendirme ve Vurgulama Nasıl Yapılır
makyaj - konturu vurgula
makyaj – konturu vurgula / instagram
kontür ve vurgulama
şekillendirme ve vurgulama / instagram

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Dramatik Renkli Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Renkli göz kalemi renkli makyaj kullanmayı kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Parlak renkli göz farına göre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir