Yemek Blogunuzun Çekici Görünmesini Nasıl Sağlarsınız: 2022 İçin İpuçları

Diğer nişlerle karşılaştırıldığında, yiyecek nişi daha kapsamlıdır ve daha geniş bir izleyici kitlesine sahiptir. Ve yemek hakkında farklı blogları olanlar için durumu iyileştirebilecek farklı kaynaklar var. Örneğin, ücretsiz tasarım yazılımı size zaman kazandıran, kullanıma hazır çözümler sunduğu için yardımcı olabilir. Yemek yapmak konusunda çok çaresizseniz ve bu sizin tutkunuzsa ve yemek yapmayı seviyorsanız hemen bir yemek blogu başlatabilirsiniz.

Becerilerinizin her zaman zorlayıcı olduğunu ve insanların daha önce blogunuzda yayınlamış olduğunuz becerilerden çabucak sıkıldığını unutmamalısınız. Bu, kitlenizin taleplerini karşılamak için sürekli olarak birçok farklı şekilde öğrenmeniz ve büyümeniz gerektiği anlamına gelir. Başarılı bir yemek blogcusu olmak için topluluğun bir parçası olmalısınız.

Mutfak topluluğunun ne kadar büyük olduğunu hayal bile edemezsiniz ve yemek hakkında blog yazmayı seven insanlar tarafından tanınmak, büyümenize ve daha iyi bir şekilde işbirliği yapmanıza her zaman yardımcı olacaktır. Nihayetinde yemek blogları size iyi sonuçlar verecektir. Sonuç, yemek bloglarının para kazanmak için de harika olduğu anlamındadır. Yemek blogu ve diğer çevrimiçi para kazanma türleri ile bağlı kuruluşların bir parçası olarak, yemek blogunuz sizin için önemli bir gelir sağlayacaktır.

Başarılı Yemek Blogu İçin İpuçları

Bildiğiniz gibi, yemek nişi geniş bir blog konusudur. Bloglama kariyeri olarak gıda nişini seçen birçok blogcu var. Bu kıyasıya rekabete dayanmak zordur. Ancak bazı kurallara uyarak, yemek blogu nişinde umut verici bir kariyer yapabilirsiniz. İşte bu nişte kalabalığın arasından sıyrılmak için izleyebileceğiniz bazı ipuçları.

1 – Orijinal İçeriği Düzenli Olarak Yayınlayın ve Yayınlayın

Durum ne olursa olsun paylaşım sıklığını kaçırmayın. Barındırma, kitlenizin blogunuza düzenli ziyaretler planlamasına yardımcı olur ve aynı şekilde Google, bunu sitenizi dizine eklemek için olumlu bir işaret olarak görür. Her zaman orijinal içeriği saklamanız çok önemlidir; içeriğinizi başka sitelerden kopyalamamalısınız.

Bütünsel bir yemek blogu içerik stratejisi oluşturmak için şu adımları izleyin:

 • Hedefleri ve ne elde etmek istediğinizi düşünün.
 • Okuyucuların neye ihtiyacı olduğunu inceleyin, anlayın ve öğrenin.
 • Hedef kitlenin İnternet, Instagram, Pinterest, Facebook’ta nerede olduğunu belirleyin.
 • Okuyucuların aradığı içerik fikirleri ve mutfak blogu konularını bulmak için anahtar kelime araştırmasını kullanın.
 • Doğru içerik biçimini, videoları, blog gönderilerini, infografikleri, podcast’leri seçin – okuyucuların daha fazlasını istediğini.
 • Ne kadar düzenli aralıklarla yeni içerik yayınlayacağınızı belirleyin ve başladığınızda gerçekçi ve tutarlı olun.
 • Hangi konular hakkında yazacağınızı önceden bilmek için bir içerik takvimi oluşturun.
 • Crello gibi ücretsiz fotoğraf sitelerini kullanarak, profesyonel bir fotoğrafçı değilse bile bir yemek blogunda kullanmak için fotoğraflar bulun.
 • Trafik çekmeye ve okuyucularla etkileşime geçmeye başladığınızda, özgünlük adına bir mutfak blogunda kendi resimlerinizi yayınlamaya geçmeniz önemlidir.

2 – Samimi ve Ulaşılabilir Olun.

Herhangi bir blog, özellikle de bir yemek blogu oluştururken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktör, özgün olmaktır. Gerçekten zevk aldığınız şeyi yazmalı ve yapabileceğiniz en iyi içeriği oluşturabilmelisiniz. Merak ediyorsanız, hevesli olmaktan korkmayın. Bloglama başarısının anahtarı, doğru kitleyi çekerek kendinden emin olmaktır.

Bir topluluk oluşturmak ve arkadaş edinmek de önemlidir. Bir topluluk kurarak ve arkadaş edinerek toplulukta birbirinize yardım edeceksiniz. Ulaşılabilir olun, sosyal ağlarda bulunun ve sık sık sorularını yanıtlayın. İçeriği tanıtmanın ve yemek blogunuz hakkında farkındalık yaratmanın bir başka akıllı yolu da, diğer yemek blogcularıyla bilinçli olarak yapıcı ilişkiler kurmaktır.

Aşağıdaki yaklaşımları kullanarak bu ilişkinin temelini oluşturun:

 • Mutfak bloglarına düşünceli yorumlar bırakın.
 • Sosyal ağlarda gönderileri paylaşın.
 • Kendi mutfak blog yazılarınıza dahil edin (daha sonra bildirmek için bir e-posta gönderin).
 • Yorumlarda veya Instagram ve Pinterest’te içerik paylaşım önerileri gönderin.

3 – Blogunuzun İletişimini Kolaylaştırın.

Kitlenizi blogunuz aracılığıyla iletişim kurmak için meşgul etmeniz yararlı olacaktır. İçeriğinize yanıt vermeleri için hedef kitlenizle etkileşim kurmak daha iyidir ve blogunuzda paylaşmanın kolay yollarını oluşturmak da önemlidir. Güvenlik ilk endişeniz olsa da, istenmeyen captcha’lardan ve güvenlik engelleyicilerinden kaçındığınızdan emin olun. İnsanlar rahat bir ortam gördüklerinde yorum yapmaya ve tartışmaya meyillidirler.

Hedef kitlenizin sosyal medya sayfalarınızı takip etmesini sağlayın ve kelimenizin onlara hızlı bir şekilde ulaşacağı e-posta aboneliklerinize abone olun. %3800 yatırım getirisi ile e-posta pazarlaması, bir yemek blogu başlatırken içeriği tanıtmanın etkili bir yoludur. E-posta listesi, yeni tarifler yayınladığınızda, yeni kılavuzlar paylaştığınızda vb. e-posta güncellemeleri almak için e-posta adresleri sağlayan bir grup insandır.

Çözüm

İçerik, Google sıralamalarınızın yanı sıra hedef kitlenizin ilgisini çekmede hayati bir rol oynar. Bu nedenle, içeriğinizi buna göre planlamanız gerekir. İyi bir yazarsanız, diğer yazarların içeriğine bakmadan içeriğinizi bağımsız olarak yazabilirsiniz. Veya içeriğinizi, blogunuzla ilgili benzersiz içerik sağlayan farklı web sitelerinden de satın alabilirsiniz.

Resim ve bilgi grafikleri eklemek, yemek bloglarında size daha iyi sonuçlar verecektir. Bu nedenle yemek bloglarında yazınıza alakalı görseller eklemek çok önemlidir. İyi görseller ve videolar ile kendilerini çeken blog gönderileri yayınlarsanız, insanlar sitenizi tekrar ziyaret etme eğilimindedir. Ancak fotoğraflarınızı blogunuzda ücretsiz stok görseller olarak kullanmayı unutmayın.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Evde Yapabileceğiniz 15 Kolay Gökkuşağı Tarifi

Saçınızdan evinize ve hatta tabağınızdaki yemeğe kadar hayatınızdaki her şeyin sevimli ve mükemmel görünmesini seviyorsanız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir