Yaz Sıcağını Yenmek İçin Makyaj Nasıl Uygulanır?

Yaz aylarında makyaj yapmak inanılmaz derecede mutsuz olabilir. Yaz aylarında havada biriken ısı ve nem ile ten makyajınız yüzünüzde yüz kiloymuş gibi hissedebilir. Normal makyajınız sadece dışarısı sıcakken ağır ve boğucu hissetmekle kalmaz, aynı zamanda sıcak ve nemli havalarda ürettiğiniz aşırı ter nedeniyle yaz aylarında yılın geri kalanına kıyasla çok daha hızlı erir.

makyaj yapmak

IMG_3611

üzerinden

Ayrıca, göz ve cilt makyajınız, kırışıp çizgilere yerleşmek ve lekeli, düzensiz bir görünüm oluşturmak için cildinizdeki fazla yağa yapışabilir. Bununla birlikte, yazın gelişi, önümüzdeki üç ay boyunca taze yüzlü kapsama alma umudundan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Yazın yarattığı makyaj zorluklarını aşmanın ve yaz sıcağını yenen bir makyaj görünümü elde etmenin birkaç yolu vardır.

1. Temeli Atlayın

burberry-new-taze-parlak-bb-krem

üzerinden

Normalde her gün tam cilt kapsaması için yoğun likit fondöten uygulayan biriyseniz, yaz ayları için rutininizi değiştirin. Kalın bir likit fondöten kullanmak yerine BB krem, CC krem ​​veya renkli nemlendirici kullanmayı deneyin. Bu ürünler fondötenden çok daha incedir, ancak yine de kusurlarınızı ve kusurlarınızı görünmez tutmak için orta kapatıcılık sunarlar.

Ayrıca, BB ve CC kremleri de çok görevlidir. Cildinizi nemlendirir, parlatır, yumuşatır, astarlar ve tamamen kaplar, böylece kremle birlikte sıvı astar ve kapatıcı gibi diğer ağır cilt ürünlerini kullanmanıza gerek kalmaz. Cildinize eklemek için en kaliteli, hafif bir BB krem ​​için pazardaysanız. yaz makyajı Koleksiyon, Burberry Fresh Glow BB Cream Broad Spectrum 20’yi (44,00 $) deneyin. (10 En İyi Kore Güzellik Balsamı Kremi/BB Krem)

2. Makyajınızı Ayarlayın

s1458199-ana-Lhero

Makyajınızın kalıcılığını birkaç saat uzatmak için yıl boyunca makyajınızı ayarlamak önemlidir, ancak makyaj ayarı özellikle yaz aylarında önemlidir. Makyajınızı dışarısı sıcak ve nemliyken ayarlamak, uyguladığınız kozmetikleri hapsetmek ve havadaki ısı ve nem ile karşılaştığında erimelerini veya solmalarını önlemek için makyajınız ve dış dünya arasında kapalı bir bariyer oluşturmaya yardımcı olabilir. .

Ürünleri sertleştirmenin en güzel yanı, çok hafif olmalarıdır, bu nedenle sıcak yaz günlerinde rahatça giyilebilirler. Makyajınızı uygulamanızı bitirdikten sonra, fazladan birkaç kat yarı saydam sabitleyici pudra sürün ve makyaj sabitleyici spreyi buğulayarak makyajınızın kalıcılığını ikiye katlayın. Urban Decay Chill Serinletici ve Nemlendirici Makyaj Sabitleme Spreyi (30,00 $) yaz ayları için harika bir sabitleyici spreydir çünkü sıcaklık kontrollüdür ve yaz sıcağında bile cildinizi gün boyu serin ve taze tutar.

3. Yağsız Nemlendirici Kullanın

042315-bbb-laura-mercier_0

Cildinizin yaz aylarında ekstra yağlı olma eğilimi nedeniyle mantıksız görünse de, cildinizi sağlıklı ve taze tutmak ve yağlılıkla mücadele etmek için yaz aylarında uygun cilt nemlendirmesi hayati önem taşır.

Makyajınızın kalanını uygulamadan önce her zaman cildinize ince bir nemlendirici tabakası sürün. Bununla birlikte, nemlendirerek cildinize fazla yağ eklemekten kaçınmak için yağsız bir nemlendiriciye yatırım yapın. Yağsız nemlendiriciler, cildinizi yağlamadan nemlendirmek için baz olarak yağsız formüle edilmiştir. Hassas yüz cildinizin parlak yaz güneşi altında zarar görmesini önlemek için güneş koruması da içeren bir nemlendirici satın almanız da önemlidir.

Güneş koruması içeren mükemmel bir yağsız nemlendirici, Laura Mercier Tinted Moisturizer Broad Spectrum SPF 20-Oil Free’dir (44,00 $). Bu yağsız nemlendirici çok hafiftir ve tek başına veya bir BB veya CC kremle giyilebilecek kapatıcılık sağlamak için hafif renklidir.

4. Suya Dayanıklı Göz Ürünlerini Deneyin

Sephora-Koleksiyon-Geri Çekilebilir-Su Geçirmez-Eyeliner

Bir havuz partisine katılmayı veya plaja gitmeyi planlamıyor olsanız bile, yaz aylarında su geçirmez göz makyajı yapmak, sıcak ve nemli havanın göz makyajınız üzerinde yaratabileceği rahatsız edici erime etkileriyle savaşmanıza yardımcı olabilir. Hava sıcak olduğunda cildiniz terlemeye başlar, bu da maskaranızın ve göz kaleminizin yanaklarınızdan belirgin siyah çizgiler halinde kaymasına neden olur. Suya dayanıklı göz makyajı bu can sıkıcı sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir çünkü sadece suya karşı koruma sağlamaz; aynı zamanda cildinizdeki yağ ve ter birikimine karşı da direnmeye yardımcı olur. Suya dayanıklı maskara ve eyeliner formülleri satın almak, gün boyunca terleseniz bile göz makyajınızın gün boyu kalıcı kalmasına yardımcı olabilir.

Denemek için yüksek kaliteli bir su geçirmez eyeliner, Sephora Koleksiyonu Geri Çekilebilir Suya Dayanıklı Eyeliner’dır (12,00 $). Bu su geçirmez eyeliner formülü, çok çeşitli parlak ve nötr renklerde mevcuttur. Aynı zamanda yaz aylarında giyilebilecek en iyi eyeliner türü olan stick formüllüdür. Sıvı ve jel eyelinerların kalıcılığı daha azdır ve ter ve doğal yağlarla temas ettiğinde erime ve akma olasılığı daha yüksektir.

5. Katmanlar halinde Uygula

zar zor orada makyaj

üzerinden

Yaz aylarında makyaj yaparken, cildinizi boğmamak ve yoğun makyajın ısı ve nem ile karşı karşıya kaldığında neden olabileceği ağır, boğulma hissi yaşamamak için minimum miktarda cilt makyajı uygulamak önemlidir. Bununla birlikte, cildini tam olarak kapatabilmek için her gün kalın katmanlar halinde yoğun fondöten sürmeye alışkınsan, minimal cilt makyajına alışmak biraz zaman alabilir.

Cilt makyajınızı tek seferde uygulamak yerine birden çok katman halinde uygulamak, daha ince makyaj katlarını daha kolay kaydırmanıza yardımcı olabilir. Çok ince bir BB krem, CC krem ​​veya renkli nemlendirici tabakasıyla başlayın. Makyajı kurumaya bırakın ve yalnızca kendinize güvenmek için daha fazla kapatıcılığa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız ek katmanlar ekleyin. Kalın, kalın bir katman yerine birden fazla ince makyaj katmanı uygulayarak, istediğiniz kapatıcılığa kavuşurken makyajınızda daha rahat hissedebilirsiniz.

yaz makyajı uygulama zor olabilir. Bununla birlikte, yaz aylarında makyajla aşırı rahatsızlık veya hayal kırıklığı yaşamanıza gerek yoktur. Günlük makyaj rutininizde biraz değişiklik yapmanız yeterli. Bu yazıda yukarıda açıklanan ipuçlarını kullanarak, yaz sıcağında bile pürüzsüz, tam kapatıcılık elde etmek için standart makyaj rutininizde bazı basit değişiklikler yapabilirsiniz.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Dramatik Renkli Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Renkli göz kalemi renkli makyaj kullanmayı kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Parlak renkli göz farına göre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir