Yaz aylarında saç dökülmesi nasıl önlenir

Yaz aylarında rüzgar, klor, deniz tuzu, güneş veya ısı gibi dış etkenler saç derimize saldırarak doğal korumasını bozabilir. Bu nedenle bu süre zarfında saçlarınızın daha fazla bakıma ve korumaya ihtiyacı vardır, bu nedenle yaza hazırlanmak gerekir.

Burada en yaygın şüphelerden bazılarını çözüyoruz:

Saçımı güneşten nasıl koruyabilirim?

Güneşe maruz kalmanın metabolizmamız ve psikolojik sağlığımız üzerinde olumlu etkileri vardır, ancak aşırı veya kontrolsüz maruz kalma vücudumuz için risk oluşturabilir. Bu nedenle kendimizi güneş ışınlarına korumasız maruz bırakırken çok seçici olmak önemlidir.

Öneririz saçları güneşe maruz kalmaktan korumaközellikle çok yoğunsa (öğle saatlerinden kaçının) ve/veya güneşe maruz kalma süresi uzun ise.

Az saç olması durumunda, piyasada bu kaşıntı ve tahriş semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan ürünler olmasına rağmen, bu kadar hassas cilt ile bu bölgedeki yanıkları önlemek için saç derisini de güneşten korumayı öneriyoruz.

Güneşe maruz kalma ile düşme arasında doğrudan bir ilişki gözlemlenmemiştir, ancak güneşe maruz kalma ile saç rengindeki değişiklikler arasında doğrudan bir ilişki gözlemlenmiştir.. İster doğal ister boyalı olsun, güneş saç rengini etkiler.

Yüzme havuzlarındaki klor saçları nasıl etkiler?

Havuza girip çıkmak, saçlarınız üzerinde yüzmek ve suda vakit geçirmek ile aynı etkiyi yaratmaz. İlk durumda, duş suyu ile birlikte havuz suyunun içerdiği klor ve maddelerin etkisi giderilmelidir.

İkinci durumda, dikkate alınmalıdır ki klor saç rengini değiştirebilirözellikle açık renklerde. Bu yüzden her zaman tavsiye ediyoruz bone takın ve su ve yumuşak veya yumuşak sabunla iyice durulayın maddeleri havuz suyundan tamamen çıkarmak için.

Yaz aylarında saç dökülmesi hakkında doğru olan nedir?

Her şeyden önce, yaz aylarında saçların daha fazla düştüğünü inkar etmek istiyoruz, çünkü tam olarak iyi hava ve tatiller, büyümeyi sağlamak için elverişli ve idealdir. gözlemlendi ki ısı metabolik aktiviteyi arttırır ve sonuç olarak hızlı saç büyümesini destekler.

İkincisi, ayrıca gözlemlendi Saçlar, sürekli iç mekanlarda çalışan kişilerde bile yazın daha hızlı uzar., öyle görünüyor ki, ısıyı belirleyen vazodilatasyonun etkisi sorumlu faktör olmayacak. Ayrıca, havanın mevsimselliğine bağlı olarak steroid hormonlarının üretimini ve saç dökülmesi ile ilişkisini etkileyen başka bir teori daha vardır.

Kısacası kişinin sahip olduğu saç tipi ne olursa olsun (ince, kalın, kıvırcık saç vb.)sıcak aylarda saç dökülmesi azalır, İspanya’da yaz aylarına denk geliyor.

Sonbaharı durdurmak ve yaz aylarında bakımını yapmak için en uygun ürünleri eczacınıza danışabilirsiniz.

Saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçınmalı mıyım?

Saç kurutma makinesi soğuk mevsimlerde ıslak saçla dışarı çıkmamak ve düşük sıcaklıklara maruz kalmamak için kullanılır ve yaz aylarında ıslak saçla dışarıdaki ısı rahatsızlığa neden olmadığı için bu duruma gerek kalmaz.

Ancak saç kurutma makinesi saça şekil vermek için kullanılıyorsa yazın da aynı amaç için kullanılacaktır. Böylece, Sıcaklığını aşırı derecede artırmamak veya kurutmamak için kurutucuyu saç derisine çok yakın tutmamanızı öneririz.

Yazdan sonra saçımı kesmeli miyim?

Yazdan sonra saç kesmenin amacı, temizle ve aşırı güneşlenme veya klorlu su banyosu gibi dış etkenlere en uzun süre maruz kalan kısım olan uçları ortadan kaldırır. Kesimin daha hızlı büyümesini sağladığını reddediyoruz. Vücudun herhangi bir yerinde tıraş olmanın veya tıraş olmanın saç büyümesi veya kalınlığı üzerinde hiçbir etkisi olmadığı bilinmektedir.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Köklü Saçları Sallamanın 7 Yolu – Trendy Ombre Balayage Saç Modelleri

Saçınızı boyamak veya ağartmak, son randevunuzdan bu yana üç hafta geçene ve renkli saçlarınızdan koyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir