Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Uzun kalın kirpiklerin nasıl elde edileceğine dair ipuçları

Uzun, koyu, kalın kirpikler çoğu güzellik tutkununun en büyük hayalidir. Güzeller, gözlerinizi vurguluyor ve çerçeveliyorlar, herhangi bir makyaj görünümünü yoğunlaştırmaya yardımcı oluyorlar ve tanıştığınız herkesi şaşırtıyorlar. Ancak, doğal olarak siyah, kaşlarınıza değecek kadar uzun, kalın kirpiklerle doğmak oldukça nadirdir. Bu dünyaya istedikleri uzunlukta ve kalınlıkta kirpiklerle girme şansı bulamayanlar, istedikleri kirpiklere kavuşmak için çoğu zaman takma kirpiklere başvururlar.

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Ne yazık ki, her gün takma kirpik takmak pahalı, zaman alıcı ve genel olarak çoğu insanın kaçınmayı tercih ettiği büyük bir güçlük olabilir. Bununla birlikte, takma kirpik uygulamadan kirpiklerinizin uzunluğunu uzatmanın ve kalınlığını artırmanın birkaç yolu vardır. Görünüşünü taklit etmenin beş yolunu keşfetmek için aşağıdaki ipuçlarını okuyun. uzun, kalın kirpikler sahte kirpikler kullanmadan.

1. Kirpiklerinizi Doğru Kıvırın

kirpikler nasıl kıvırılır

üzerinden

Kirpiklerinizi kıvırmanın daha uzun, daha kalın ve daha belirgin görünmelerine yardımcı olabileceği yaygın olarak bilinmektedir. Bununla birlikte, birçok makyaj kullanıcısı, kirpiklerinizi kıvırarak elde edebileceğiniz artan uzunluk ve kalınlığı en üst düzeye çıkarmak için kirpik kıvırıcının nasıl doğru şekilde kullanılacağının farkında değil.

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Kirpiklerinizi doğru bir şekilde kıvırmak için henüz rimel sürmediğiniz temiz, kuru kirpiklerle başlayın. Aşağıya bakın ve kirpik kıvırıcıyı cildi ağrılı bir şekilde sıkıştırmadan göz kapağınıza ulaşabildiğiniz kadar yakın kirpiklerinizin tabanına sıkıca tutturun. Eşit bir kıvrılma elde etmek için kirpiklerinizin tabanını düz bir çizgide kenetlediğinizden emin olun.

Kirpik kıvırıcıyı kirpik diplerine tutturduktan sonra, kıvırmanın tutacağından emin olmak için serbest bırakmadan önce tam on saniye orada kilitli tutun. Ardından, kirpik kıvırıcıyı kirpiklerinizin ortası ile dip ve uç arasında hizalayın. Kıvırıcıyı kelepçeleyin ve serbest bırakmadan önce on saniye daha tutun. Son olarak, bu işlemi kirpiklerinizin uçlarıyla tekrarlayın.

Kirpiklerinizin doğal görünümlü bir kıvrımla sonuçlandığından emin olmak için her kıvrımı sıkıştırmadan ve on saniye boyunca tutmadan önce her seferinde kıvırıcıyı düz bir çizgide hizaladığınızdan emin olun.

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Kirpikleriniz genellikle kıvrılma tutmakta zorlanıyorsa, kirpik kıvırıcıyı kullanmadan önce bir fön makinesi ile ısıtarak kıvrımın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilirsiniz. Sadece fön makinesini en sıcak ayarına getirin ve kullanmadan hemen önce kurutucuyu kıvırıcıdan on beş ila yirmi saniye uzakta tutun.

2. Astar kullanın

560045

üzerinden

Çoğu insan makyajlarının kalıcılığını artırmak ve gün boyu taze görünmesini sağlamak için fondöten veya göz farı uygulamadan önce astar kullanmayı bilir. Bununla birlikte, kirpiklerinize daha kalın ve daha uzun görünmelerine yardımcı olmak için rimel ile kaplamadan önce astar uygulamak, daha az bilinen bir güzellik hilesidir. Kirpiklerinize birkaç kat rimel uygulamak, daha kalın ve daha uzun görünmelerini sağlayabilir. Bununla birlikte, çok fazla rimel uygularsanız, kirpikleriniz katı, pütürlü ve kuru görünebilir ve maskaranızın gün boyunca dökülmesi daha olasıdır. Maskarayı birden çok kat sürmek yerine rimel astarı kullanarak aynı uzatma ve kalınlaştırma etkilerini pullar veya topaklar olmadan elde edebilirsiniz.

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Maskara astarları, maskaraya benzer ambalajlarda gelir ve aynı tip fırça ile uygulanır. Genellikle beyaz olmaları ve formülün biraz daha kalın olması dışında maskaraya bile benziyorlar. En iyi sonuçlar için maskara astarı uygulamak için normal maskaranızı uygular gibi bir veya iki kat astar uygulayın. Normal maskara uygulama rutininize devam etmeden önce astarın kuruması için bir dakika kadar bekleyin. Denemek için harika bir maskara astarı arıyorsanız, Tarte Opening Act Kirpik Astarı ve Dior Diorshow Maximizer 3D Üç Hacim Dolgunlaştırıcı Kirpik Astarı en kaliteli seçeneklerdir. Maskara astarı, normal maskaranızı çıkarmak için kullanacağınız aynı göz makyajı temizleyici ile kirpiklerinizden çıkarılabilir.

3. Jantlarınızı Çizin

fotoğraf-5

üzerinden

Göz kapaklarınızın üst ve alt kenarlarını eyeliner ile astarlamak, daha kalın ve daha koyu kirpiklere sahip olmanızı kolayca taklit etmenize yardımcı olabilir. Maskaranızın rengiyle eşleşen (veya rimel kullanmayı düşünmüyorsanız doğal kirpiklerinizden birkaç ton daha koyu olan) bir stick eyeliner kullanın ve her ikisini de yapmak için göz kapağınızın üst kenarına ve alt su hattınıza kaydırın. üst ve alt kirpikleriniz daha kalın görünür.

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Ne yazık ki, göz kalemi üst kenardan ve su hattından hızla solabilir ve eriyebilir. Göz kaleminin daha uzun süre kalıcı kalmasına yardımcı olmak için, uyguladıktan sonra astarın üzerine uygun bir gölgede göz farı sürerek astarı üst kenarınıza ve su hattınıza kapatın.

4. Güçlendirici Maskara kullanın

maskara

üzerinden

Bu gönderi, görünüşünü taklit etmenize yardımcı olmak için burada olmasına rağmen uzun, kalın kirpikler, orada olmayan bir şeyi toparlamaya çalışmak yerine her zaman sahip olduklarınızı geliştirmeye odaklanmalısınız. Bunu yapmanın bir yolu, kirpiklerinizin üzerine farklı bir renk boyamak yerine kirpiklerinizin doğal rengini artıran bir maskara rengi seçmektir. Örneğin, sarı kirpikleriniz varsa, simsiyah bir maskara almayın.

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Doğal kirpiklerinizden çok daha koyu veya ayrı bir renk ailesinde olan bir maskara rengi kullanmak, kirpiklerin garip veya doğal görünmemesine neden olabilir. Doğal kirpiklerinizden sadece birkaç ton daha koyu olan bir maskara rengini tercih ederseniz, kirpikleriniz daha koyu ve daha uzun görünecek, ancak doğal olmayan şekilde değişmiş görünmeyecektir.

Sarı kirpikleriniz varsa, orta kahverengi bir rimel kullanın. Doğal kahverengi veya kumral kirpikler için koyu kahverengi bir maskara deneyin. Kirpikleriniz veya saç renginiz daha koyu kahverengiyse, doğal görünmeden gerçek bir siyah rimel kullanabilirsiniz.

5. Bebek Pudrası Uygulayın

fajb_phone_scratch_fix_02_jul2014

üzerinden

Şaşırtıcı bir şekilde, kalınlıklarını ve uzunluklarını artırmaya yardımcı olmak için kirpiklerinize bebek pudrası uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinize bebek pudrası sürmeden önce kirpiklerinizi ıslatmak için iki kat maskara astarı ile başlayın ve bebek pudrasının gözünüze veya yüzünüze düşmeden onlara yapışmasını sağlayın. Bebek pudrası gözünüze kaçarsa onlara zarar vermez. Rahatsızlık hissederseniz, gözünüzdeki doğal nemin bebek pudrasından kaynaklanan tahrişi seyreltmesine izin vermek için birkaç saniye gözlerinizi kapatın ve makyaj rutininize devam edin.

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Bebek pudrasını uygulamak için, bir q-ucu pudrayla kaplayın ve fazla tozu çıkarmak için bir kağıt havlu üzerinde yuvarlayın. Ardından, bebek pudrasının gözünüze kaçmasını önlemek için aşağıya bakarken, toz kaplı q-ucu kirpiklerinize dipten uca doğru kaydırın. Tozun yaklaşık bir dakika kurumasını bekleyin ve ardından toz, maskaranızın rengiyle tamamen kaplanana kadar kirpiklerinize bir kat maskara uygulayın.

Maskarayı tam olarak sürdükten ve kurumaya bıraktıktan sonra kirpiklerinizde hala bebek pudrası görüyorsanız, pudrayı yeterince kaplayacak şekilde ince bir kat daha rimel uygulayın. Kirpiklerinizdeki bebek pudrası, maskaranızın geri kalanıyla ve maskara astarı ile normal göz makyajı temizleyicisi ile çıkarılabilir.

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Uzun, kalın kirpikler göz alıcı güzelliğin özüdür. Ancak doğuştan istediği kirpiklere sahip olmayanlar için uzun, kalın kirpikler imkansız bir hayal gibi görünebilir. Neyse ki, günlük göz makyajı rutininize basit eklemeler yaparak yukarıdaki ipuçlarından yararlanarak, uzun, kalın kirpikleri sahte kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Bu ipuçlarını denedikten sonra, kaçınılmaz “Bu kirpikler gerçek mi?” sorusuna dürüstçe “Evet!” yanıtını verebilirsiniz.

Sitemize abone olun ve PrettyDesigns.com’da daha fazla güzellik ipucu alın

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

üzerinden

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Kırışıklığı tanımlamak için kahverengi, kapakta ten rengi, kalın siyah göz kalemi, alt kirpik çizgisinde beyaz ve görünümü tamamlamak için uzun kirpiklere sahip hoş, çekici, nötr dumanlı göz.

jos_dollmua aracılığıyla, vanitygirlfaces

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Instagram fotoğrafı @makyajbymeggan (Meggan Dupre Ory-Makeup Artist)

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

Taklit Uzun, Kalın Kirpikler İçin 5 İpucu (Sahtesiz)

tumblr aracılığıyla – Dumanlı koyu mor.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Dramatik Renkli Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Renkli göz kalemi renkli makyaj kullanmayı kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Parlak renkli göz farına göre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir