Saç Dökülmesi İçin Vitaminler – Nasıl Tüketilir

Saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde sık görülen bir sorundur. Neyse ki, bazı durumlarda önlenebilir ve erken teşhis edilirse losyon ve şampuan uygulanarak veya ilaç alınarak dengelenebilir. saç dökülmesine yardımcı olan vitaminler, bugün sizinle paylaştığımız gibi. Onları keşfedin!

Saç dökülmesi için hangi vitamin alınmalı?

hiç merak ettiysen saç dökülmesi için hangi vitaminleri almalıyımO zaman onu besleyebileceğiniz şeyleri ayrıntılı olarak bileceksiniz.

B kompleksinin saç dökülmesi için vitaminler

Bu tür vitaminler için tavsiye edilir. erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesine yardımcı. Spesifik olarak, aşağıdaki vitaminler saçınızı destekleyebilir:

B vitamini

B vitamini, akciğerlerimize ve kafa derisi gibi diğer vücut dokularımıza oksijen gönderen kanımızda hemoglobin üretmek için gerekli bir bileşendir. Bu durumda B vitamini saç dökülmesi durumları için şiddetle tavsiye edilir.

B2 vitamini

Saçınızı güçlendirmeniz gerekiyorsa en uygun seçenek B2 vitaminidir. bu riboflavinBu vitamin de bilindiği için saçlarımızın sağlıklı bakımı için idealdir.

B3 vitamini

Olarak da adlandırılır nikotinik asit veya niasin, B3 vitamini saç için özel vitaminlerin bir parçasıdır. Ek olarak, saç derimizdeki kan dolaşımını iyileştiren ve saç büyümesini destekleyen yararlı bir bileşendir.

B5 vitamini

Adıyla bilinen B5 vitamini, pantenol veya pantotenik asit, saç dökülmesini dengelemeye yardımcı olur. Panthenol’ün saçlarınız için nemlendirici ve yumuşatıcı faydaları vardır.

B6 vitamini

B kompleksinin bir parçası olan saç dökülmesi için vitaminlerle devam ederken, hakkında konuşurken temel bir rol oynayan piroksidin veya B6 vitamini buluyoruz. saç dökülmesini önleme. Ayrıca bu vitamin, saç rengini sağlayan bir pigment olan melanin üretiminden sorumludur.

B8 vitamini

Eksiklik biyotinBu vitamin de bilindiği için saç dökülmesini hızlandırır, bu nedenle bu durumu dengelemek için yeterli miktarda alınması önerilir. Aynı şekilde, bu vitamin saçımıza parlaklık kazandırmaktan sorumlu protein olan keratin üretiminde de rol oynar.

B12 vitamini

sonuncusu olarak saç için vitaminler B12 vitaminine sahip olduğumuz B kompleksinin bir parçasıdır. B8 vitamini eksikliği saçlarımızda sorunlara neden olabileceği gibi vücudumuzdaki B12 vitamini eksikliği de saçlarda kuruluk ve bol miktarda dökülmeye neden olur.

C vitamini

Pek çok özelliği nedeniyle muhtemelen en iyi bilinen vitaminlerden biridir. C vitamini için idealdir saçları güçlendirmek
Y kolajen üretmekSaçlar da dahil olmak üzere vücudumuzun farklı bölgelerinin sıkılığından ve esnekliğinden sorumlu doğal protein.

E vitamini

Saçınız için seçenekler arıyorsanız, şüphesiz E vitamini listenizde olmalı. Bu bileşen şunlara etki eder: kafa derisi, oksijeni düzgün bir şekilde emmesine yardımcı olur.

D vitamini

Son olarak, aradığınız şey ise saçını güçlendir
ve al çok daha sağlıklı görün, D vitamini alımını tavsiye ediyoruz. Ancak, amacınıza ulaşmak için saçları sağlıklı ve parlak tutmak için bir dizi ipucunu izlemenin de önemli olduğunu unutmamalısınız.

Saç dökülmesi için vitaminler nasıl tüketilir?

Daha önce tartıştığımız saç için vitaminleri kullanmanın farklı yolları vardır, burada en yaygın olanı:

  • Yemeğin içinde: Saçınıza fayda sağlayan vitamin bakımından zengin yiyecekleri dahil ederek diyetinizi değiştirin, örneğin: yumurta, sebze, süt, zeytinyağı, fındık, balık, et, tavuk ve diğerleri. Kötü beslenmenin saç dökülmesine neden olabileceğini unutmayın.
  • Gıda takviyeleri aracılığıyla: Şu anda, Pilexil Kapsüllerinde olduğu gibi, saç için farklı vitaminlerin faydalarını birleştiren birden fazla gıda takviyesi bulabilirsiniz.

İle Pilexil Kapsüller saçınızın uzun yıllar sağlıklı kalmasına katkı sağlamak için aşamalı olarak etki edecek vitamin ve minerallerin keyfine varacaksınız. Kapsüllerimiz şunları içerir: 9 vitaminin saç dökülmesine, demire, çinkoya faydaları ve sağlıklı ve güçlü saçların keyfini çıkarmanıza yardımcı olacak daha fazla bileşen.

Ayrıca şunları da seçebilirsiniz: Pilexil Forte Kapsüller, içerir biotin ve diğer 6 vitamin
Bu, hücrelerinizi oksidatif hasara karşı korumaya yardımcı olurken aynı zamanda saçınızın bakımına da katkıda bulunur.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Köklü Saçları Sallamanın 7 Yolu – Trendy Ombre Balayage Saç Modelleri

Saçınızı boyamak veya ağartmak, son randevunuzdan bu yana üç hafta geçene ve renkli saçlarınızdan koyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir