Gri saçları nasıl önleyebiliriz?

Gri saç saç Genellikle yaşlanmanın doğrudan bir sonucu olarak, içlerindeki pigment kaybı veya azalması nedeniyle gri veya beyaza dönenler. tarihe kadar, gri saçtan kaçınmanın bir yolu bulunamadı veya görünümünü geciktirir. Bu pigment kaybı, doğal pigment veya melanin üretiminin veya sentezinin azalmasından kaynaklanmaktadır. Diğer işlevlerin yanı sıra genetik olarak belirlenmiş saç rengini sağlar.. Bu sürecin arkasındaki mekanizma bir sır olarak kalıyor.

Gri saç hangi yaşta ortaya çıkar?

Gri saç (veya gri saç) kökeni doğal yaşlanma organizmanın. Veya bunlardan kaynaklanabilir erken bir pigment oluşumu kaybı süreci saç ile ilgili. Genetikten kaynaklanabilir veya vitiligo, hipotiroidizm, kalıtsal kusurlar vb. gibi bazı ilaçlar veya hastalıklarla ilişkili olabilirler. 30 yaşından sonra saçların griye dönüşme olasılığı her on yılda bir %10-20 artar.

Görünüşü çok faktörlü bir sürecin sonucudur ve stresten de etkilenebilir. veya bir dengesiz beslenme veya açığı. Genetik en baskın olmak üzere saç pigmentinin kaybına neden olabilecek birçok neden vardır.

Ne tür griler var?

  • Fizyolojik gri saç: ile ilişkili doğal yaşlanma. Genellikle şakaklardaki saçlarda görülür, başın geri kalanına yayılır.
  • Erken gri saç: çeşitli etiyolojiye sahip, 20 veya 30 yıldan önce ortaya çıkabilir.
  • Dairesel grilik: gri saçlar belirir izole ve dağınık başın her yerinde, ancak beyaz saç kümeleri de oluşabilir.
  • çocuk felci: grileşme süreci oluşur çok yerelleştirilmiş alanlar, kafada, kaşlarda veya kirpiklerde beyaz bir nokta (kilit) oluşturur.

Gri saçları nasıl önleyebiliriz?

Gri saçların nasıl önleneceği veya geciktirilebileceği bulunamadı ve gri saç görünümünü önlemeye yardımcı olan bilinen herhangi bir gıda da yok. Bir besinin ya da besin grubunun doğumunu geciktirebildiğine dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Araştırmalar gösteriyor ki eksik diyetler (demir veya bakır eksikliği ile) veya besinlerin zayıf emilimi (kwashiorkor, böbrek hastalığı, çölyak hastalığı ve diğer malabsorpsiyon nedenleri) görünümünü hızlandırır.

İnternette, saçların beyazlamasını veya yok edilmesini önlemek için yiyeceklerle ilgili bazı yanlış efsaneler var. Ama bunların hiçbiri doğru değil. yapmamız gereken şey dengeli ve eksiksiz bir diyet sürdürmekerken görünümünü önlemek için çeşitli gıda alımı ile.

Bazı çok izole durumlarda, görülmüştür ki, hastalıkları veya beslenme eksikliğinin nedenini kontrol etmek, grileşme süreci tersine çevrilebilir.

İçin bu sorunu gizle, bugüne kadarki en iyi çözüm özel boyaların kullanılmasıdır. Saç için. Bunlar, bu yapı için onaylanmış renklendiricilerle formüle edilmiştir.

Sonuç olarak, saç – vücudun geri kalanı gibi – az ya da çok uzun bir yaşam süresi için programlanmış bir yapıdır. Bizim tarafımızdan yapabileceğimiz şey, onunla ilgilenmek. Bu, onu mümkün olduğunca uzun süre iyi durumda tutacaktır.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Köklü Saçları Sallamanın 7 Yolu – Trendy Ombre Balayage Saç Modelleri

Saçınızı boyamak veya ağartmak, son randevunuzdan bu yana üç hafta geçene ve renkli saçlarınızdan koyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir