Basit Dumanlı Gözlere Nasıl Ulaşılacağına İlişkin 6 İpucu

Buğulu gözler Randevu, parti, şehirde gece veya diğer özel günler için en popüler makyaj görünümlerinden biridir. Çok karanlık ve dramatiktirler ve genellikle günlük görünümün bir parçası olarak kullanılmazlar.

f009bb125d02cdedde3f6dd3c7261cf1

üzerinden

Dumanlı gözler, süslü bir kıyafeti güçlendirmek için sofistike bir görünüm aradığınızda arka cebinizde olması gereken harika bir makyaj hilesidir. Bununla birlikte, dumanlı gözlerde gotik görünmeden veya ters giden bir rakun gibi görünmeden ustalaşmak zor olabilir. Neyse ki, makyaj masanızda saatler harcamadan harika görünen basit dumanlı gözler elde etmek için kullanabileceğiniz birkaç ipucu var. Bu 14 Güzel Pembe Dumanlı Göz Makyajı Görünümüne göz atın.

1. Işıktan Karanlığa Geçişi Bilin

dumangözü ipuçları9

üzerinden

Dumanlı bir göz görünümü elde etmeye çalışırken insanların yaptığı en büyük hatalardan biri, tüm göz kapağına koyu renkli göz farı bulaştırmaktır. Dumanlı bir gözün bitmiş ürününün koyu ve dramatik görünmesi gerekmesine rağmen, bu, göz kapağınızın tamamına kapsamlı bir siyah ve koyu gri göz farı uygulamanın doğru yol olduğu anlamına gelmez. Aslında başarılı bir dumanlı göz uygulamasının çoğu daha açık renkli göz farı içerir.

Dumanlı bir göz makyajı yapmaya çalışırken hatırlamanız gereken en iyi şey, yatay olarak renklerin gözün iç köşesinden başlayıp kirpik çizginize doğru karıştıkça koyulaşması gerektiğidir. Dikey olarak, göz farı renkleriniz gözünüzün kırışık noktasında daha koyu başlamalı ve kaş kemiğinizle buluşacak şekilde yukarı doğru karıştıkça daha açık olmalıdır.

Doğru renk farları göz kapağınızda doğru yerlere uyguladığınızdan emin olmanın kolay bir yolu, gözünüzün iç köşesinden başlayarak yatay olarak ve göz kapağınızın kıvrımından başlayarak dikey olarak göz kapağını zihinsel olarak üçe bölmektir. Üç farklı göz farı seçin. En açık gölgeyi göz kapağınızın iç köşesine en yakın yatay üçte birine ve kaş kemiğinize en yakın dikey üçte birine uygulayın. Ortadaki göz farını, kaş kemiğiniz ile kırışık arasındaki orta yatay üçüncü ve dikey üçüncü üzerine kaydırın. Son olarak, dumanlı görünümü tamamlamak için en koyu göz farı rengini gözünüzün dış kenarına en yakın yatay üçte birlik kısma ve gözünüzün kıvrımındaki dikey üçte birlik kısma uygulayın.

2. Doğru Fırçaları Kullanın

fırçalar

üzerinden

Doğru fırçaları kullanmak, mükemmel dumanlı göz elde etmenizi sağlayabilir veya bozabilir. Daha açık ve orta far tonlarını göz kapağınızdaki ilgili yerlerine uygulamak için bir göz farı sünger aplikatörü veya yuvarlak bir fırça kullanın.

Ancak en koyu farı göz çevrenize ve göz çevrenize sürerken mutlaka açılı bir fırça kullanın. Koyu göz farını açılı bir fırça ile uygulamak, farın nereye gittiği üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanıza ve farı yerinde tutmanıza yardımcı olur.

Açılı fırçası ayrıca göz farının daha yoğun, pigmentli bir görünümle sürülmesini sağlar ve koyu renk farın yanaklarınıza veya göz kapağınızın görünümü bozabilecek diğer bölümlerine dökülmesini önler. Daha koyu farı uygulamak için yuvarlak fırça veya sünger aplikatör kullanmak farın nereye gittiğini kontrol etmenizi zorlaştırır ve dağınık bir görünüme neden olur. O, Kaçırmayacağınız En İyi 10 Makyaj Fırçasıdır.

3. Karıştırmayı Unutmayın

maxresdefault

üzerinden

Yeterli karıştırma, başarılı dumanlı göz uygulamasının önemli bir unsurudur. Yukarıdaki ipucunu kullanır ve gözünüzün üçte birini ayırmak için farklı tonlarda far uygularsanız ve farınızı yeterince karıştırmazsanız, istediğiniz sofistike ve şehvetli görünümü elde edemeyen dalgalı bir görünüme sahip olursunuz. buğulu gözler.

Farklı renklerde farları göz kapağına sürdükten sonra daha büyük ve yuvarlak bir far fırçası kullanarak karıştır. Renkleri birbirine karıştırmak ve pürüzsüz, dengeli bir görünüm elde etmek için, uyguladığınız farın farklı tonları arasında fırçayı dairesel hareketlerle döndürün.

Renklerin birbirine bulaşmasını ve sonunun bulanık bir görünüm vermesini önlemek için, karıştırırken fırçayı hafif bir dokunuşla döndürdüğünüzden ve çok sert bastırdığınızdan emin olun.

4. Dumanlı Siyah Eşit Değildir

maxresdefault-1

üzerinden

Çoğu insan klasik bir dumanlı göz görünümü düşündüğünde, koyu gri ve siyahı düşünür. Bununla birlikte, dumanlı gözler, siyah veya koyu gri göz farı içermek zorunda değildir ve her rengin değişen tonlarıyla elde edilebilir. Aslında dumanlı göz uygulaması alanında yeni başlayanlar için başarılı bir siyah ve gri dumanlı göz uygulamak son derece zor olabilir ve sonunda çok keskin ve karanlık görünebilir.

Dumanlı gözleri denemeye ilk başladığınızda, bunun yerine farklı bir renk ailesi deneyin. Kahverengi ve mavi, yeni başlayanlar için harika olan buğulu gözler için yaygın renklerdir. Rengin üç tonuna sahip olduğunuzdan emin olun: açık, neredeyse beyaz gölge, orta gölge ve koyu gölge. Siyahtan farklı bir renk ailesi kullanarak, biraz benzersiz bir bükülmeye sahip olan ve çok sert veya sert görünmeden uygulanması daha kolay olan klasik buğulu göz görünümü elde edebilirsiniz.

5. Sizi Tamamlayan Renkleri Seçin

1da8c4f34196666cb599fb6d701b1990

üzerinden

Yukarıda belirtildiği gibi, dumanlı bakışlar belirli bir renk ailesiyle sınırlı değildir. Güzel buğulu gözler yaratmak için istediğiniz herhangi bir rengin farklı tonlarını deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, mümkün olan en iyi görünen buğulu göz elde etmek için kişisel göz renginizi tamamlayan renkler seçmeniz faydalı olacaktır. Yeşil gözleriniz varsa, erik dumanlı bir göz oluşturmak için farklı mor tonlarını karıştırmayı deneyin. Mavi gözlü güzeller için altın ve kahverengi tonları en iyi şekilde görünür. Kahverengi gözleriniz varsa, gözlerinizdeki ince renkleri ortaya çıkarmak için farklı mavi veya lacivert tonlarını deneyin.

En iyi sonucu alabilmek için göz renginizin yanı sıra ten renginize de uygun renkleri seçmeye çalışmalısınız. Çok açık tenliyseniz, gözlerinizin çok sert ve dramatik görünmesini önlemek için aşırı koyu renkler kullanmaktan kaçının. Ayrıca çok parlak renklerden uzak durmaya çalışın; Buğulu bir göz görünümü, karışıma neon pembesi veya parıltı getirmeden yeterince dramatiktir.

6. Ayarlamayı Unutmayın

604214398900_deslick

üzerinden

Göz makyajınızın kalıcılığını artırmak ve gün boyunca taze bir şekilde uygulanmış görünmesini sağlamak için her zaman önemlidir. Tıpkı fondöteniniz ve diğer yüz makyajınız gibi, göz makyajınızın da cildinize kilitlenmesi ve mühürlenmesi gerekir. Bununla birlikte, dumanlı göz görünümleri birçok farklı renk içerdiğinden ve çok karanlık ve dramatik olduğundan, özellikle kolayca kırışırlar ve solmaya veya yerleşmeye başladıklarında çok belirgindir. Güzel bir buğulu göze başarılı bir şekilde ulaştığınızda ve sadece birkaç saat sonra kırışmaya veya erimeye başladığınızda bu son derece sinir bozucu olabilir. (Gerçekten İşe Yarayan En İyi 5 Ayar Spreyi)

Bunun olmasını önlemek için dumanlı göz makyajının farklı tonlarını uygulayıp karıştırdıktan sonra görünümünüzü pudra ile sabitlemeyi unutmayın. Büyük, yuvarlak bir fırça ile göz kapağınızın tamamına yarı saydam preslenmiş bir pudra serpin. Toz görünmez bir şekilde tozlanır ve birkaç saat daha dumanlı gözlerinizin taze görünmesini sağlar. Az önce sürdüğünüz farın bulaşmasını veya başka bir şekilde dağılmasını önlemek için pudrayı hafifçe pudraladığınızdan emin olun. Denemek için yüksek kaliteli, görünmez bir preslenmiş ayar tozu, Urban Decay De-Slick Mattifying Powder’dır (32.00 $).

Sabitleyici bir pudra kullanmak istemiyorsanız, göz farını kilitlemek ve çok hızlı bir şekilde kırışmasını veya solmasını önlemek için doğrudan kapalı göz kapaklarınıza sabitleyici bir sprey püskürtebilirsiniz. Mükemmel ve etkili bir sabitleyici sprey, Urban Decay All Nighter Uzun Ömürlü Makyaj Sabitleyici Sprey’dir.

Elde etmeye çalışırken hayal kırıklığına uğramanıza gerek yok buğulu gözler. Dumanlı göz makyajı yapmak eğlenceli ve heyecan verici olmalı, hayal kırıklığı yaratmamalı ve cesaret kırıcı olmamalıdır. Yukarıda açıklanan basit ipuçlarını kullanarak, kendinden emin, sofistike ve seksi hissetmenizi sağlayacak buğulu bir göz görünümünü kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Prettydesigns.com’da daha fazla makyaj ipucu bulun!

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır (Makyaj Fikirleri ve Eğitimleri)

Kahverengi gözler benzersiz bir şekilde güzeller. Birçok insan, kahverengi gözlerin olası tüm göz renklerinin en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir